60-lecie parafii

60-lecie parafii w Skomielnej Czarnej
czwartek, 11 sierpnia 2011

    Kardynał  Stanisław Dziwisz gościł z wizytacją kanoniczną w Skomielnej Czarnej w niedzielę tj. 7 sierpnia 2011 w kapucyńskiej parafii oraz w Ośrodku Rekolekcyjnym Braci Mniejszych Kapucynów im. św. Ojca Pio.

   "Parafia spełnia bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Ta wspólnota modlitwy powinna również stawać się wspólnotą solidarności z najbardziej potrzebującymi. Także dla tych, którzy są uprzedzeni, zrażeni, obojętni, którym powikłały się drogi życia" - mówił kard. Stanisław Dziwisz 7 sierpnia w Skomielnej Czarnej podczas mszy św. z okazji 60-lecia tej parafii. Hierarcha pobłogosławił także tamtejszą młodzież, która udała się do Madrytu na Światowe Dni Młodzieży.

   Kard. Dziwisz odnosząc się do jubileuszu 60-lecia parafii w Skomielnej Czarnej powiedział, że sześćdziesiąt lat w życiu człowieka to wiek dojrzałości i doświadczenia. "Sześćdziesiąt lat w życiu parafii to wiek dojrzałej młodości. Ten wiek wpisany jest w dzieje całego Kościoła, w sposób szczególny w dzieje Kościoła krakowskiego, który od tysiąca lat stanowi żywą wspólnotę ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana na tej ziemi" - mówił kardynał.

   Zdaniem metropolity krakowskiego, parafia spełnia bardzo ważna rolę w życiu człowieka, ponieważ jest konkretną wspólnotą, w której można przełamywać bariery obcości. "Przecież w naszych kościołach spotykamy się razem przy ołtarzu. Wspólnie się modlimy, przeżywamy razem liturgię, podajemy sobie rękę na znak pokoju, jesteśmy bowiem wszyscy braćmi i siostrami, dziećmi jedynego i kochającego nas Boga" - wyjaśnił hierarcha.

   Jak podkreślił, ta wspólnota modlitwy powinna również stawać się wspólnotą solidarności z najbardziej potrzebującymi. "Oto wielkie, choć wcale nie łatwe zadanie: budować wspólnotę, w której jest
Katolicka Agencja Informacyjna, 8 sierpnia 2011 r.